10
Април 2018
- Въпрос от електронната ни поща
Опасността от шофирането под влиянието на алкохол е широко известна и масово водачите са запознати с нея, но част от лекарствените продукти могат да доведат до същите проблеми - забавени реакции, нарушена концентрация, трудности при преценяването на ситуациите. Въпреки това водачите често не подхождат към шофирането след прием на лекарства със същата предпазливост.
По данни на Световната здравна организация, около 66% от шофьорите над 65 години приемат средно по 5 лекарства на ден, които могат да повлияят на шофьорските им реакции.
Всеки лекарствен продукт идва с листовка, в която най-точно са изброени страничните ефекти и ефектите на продукта върху ежедневните дейности, в това число и шофирането. Въпреки това много от водачите игнорират тези предписания с оправданието, че до момента не са имали проблем с шофирането.
Кои са тези лекарства?
При прием на лекарства трябва да имате предвид още, че е възможно комбинацията от лекарства, които самостоятелно не биха попречили на шофирането, да доведе до нежелани странични ефекти.
Странични ефекти от лекарства, за които трябва да следите:
Категории
СБАПътна безопасностКампанииЗастрахованеФИАЛюбопитноПриложно колоезденеЗакониПътна полицияИАААКазусиСъветиСБА в медиитеПозицииТехнологииТест драйвАвтомобилиПътуванеПоследни публикации
В продължението на статията ще Ви обясним, как да паркирате "успоредно". Нещо, което притеснява водачите най - много.
Можем ли да очакваме скоро пълна дигитализация на шофьорската си книжка и какви други промени готви ЕС.
София и други големи градове у нас ежедневно изискват умения за паркиране от всеки автомобилист. Движението на заден ход може да бъде обезсърчително както за нови шофьори, така дори и за опитни водачи. Има няколко прости съвета, които ще ви помогнат да се